Zajęcia dodatkowe

Nasze szkoły proponują różne koła zainteresowań oraz zajęcia pozalekcyjne,

podczas których uczniowie mogą rozwijać i doskonalić swoje zainteresowania oraz pasje.

W klasach I – III SP proponujemy naszym Uczniom:

  • kółko czytelnicze
  • kółko plastyczne
  • kółko kaligraficzne
  • kółko szachowe
  • kółko artystyczne
  • gry zespołowe

Dla Uczniów klas IV-VIII wszystkie zajęcia tworzone są zgodnie z ich aktualnymi potrzebami

  • Dla miłośników dramatu i teatru mamy kółko teatralne.
  • Pasjonaci wszelkiej formy aktywności fizycznej z pewnością wybiorą SKS.
  • Oczywiście znajdzie się również coś dla miłośników języków obcych i melomanów muzyki, którzy mogą śpiewająco uczestniczyć w próbach chóru lub zespołu muzycznego.
  • Tym zaś uczniom, którzy chcieliby rozwiać wszelkie trapiące ich wątpliwości związane z konkretnym przedmiotem, proponujemy konsultacje.

Słowem, każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Koło szachowe

Koło szachowe (dla wszystkich chętnych) to nie tylko okazja do miłego spędzania czasu z rówieśnikami, ale nade wszystko zajęcia sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi. Gra w szachy uczy cierpliwości, koncentracji, logicznego  myślenia, spostrzegawczości, ponoszenia odpowiedzialności za własne decyzje, przyjmowania ze spokojem zarówno sukcesów, jak i porażek.

Nauczyciel dr s. Beata Sikorska

 

W naszej szkole działa Teatr Bellart, który przygotowuje przedstawienia na różne szkolne uroczystości.

Teatr to przestrzeń, w której młody człowiek uczy się wrażliwości i empatii. Uczestniczenie w procesie twórczym jest dla niego sposobem na rozwijanie zdolności artystycznych oraz, tak cennej w dzisiejszym świecie, kreatywności.

Towarzyszące temu emocje pomagają zrozumieć siebie i drugiego człowieka a tworzące się w tym czasie relacje są podstawą wieloletnich przyjaźni. Dla młodego człowieka stawanie na scenie jest okazją do budowania pewności siebie, uzewnętrzniania i nazywania uczuć oraz pokazania swojego sposobu patrzenia na świat. 

 

Dlatego warto pozwolić młodemu człowiekowi uczestniczyć w zajęciach teatralnych, zachęcać Go do tego i motywować.

Nauczyciel mgr Agnieszka Krawczyk

Zajęcia dodatkowe z języka hiszpańskiego poświęcone będą głównie nauce tego języka. Niemożliwa jest jednak nauka języka obcego w oderwaniu od kultury państwa lub obszaru, w którym ludzie się nim posługują. Dlatego często będziemy odnosić się do literatury, geografii czy historii Hiszpanii. Wszystko po to, aby lepiej zrozumieć, jak obecnie się żyje w Hiszpanii czy Ameryce Łacińskiej. W nauce języka duży nacisk będziemy kładli na komunikację. Obecnie mamy dwie grupy: początkującą oraz kontynuującą.

Nauczyciel mgr Anna Mikos

Już od prawie 20 lat są prowadzone zajęcia z języka rosyjskiego. Alfabet rosyjski różni się zasadniczo od alfabetu łacińskiego. Rosjanie, a także inni południowi i wschodni Słowianie posługują się alfabetem słowiańskim z IX wieku zwanym cyrylicą. Nazwa pochodzi od imienia świętego Cyryla. Uczniowie, którzy nigdy nie uczyli się języka rosyjskiego muszą się zapoznać z alfabetem, żeby móc pisać i czytać. Dla początkujących jest inny zakres materiału, zaś dla zaawansowanych zupełnie inny.

Zapoznajemy się z  rosyjskimi zwrotami, słowami, uczymy się jak prowadzić dialogi na różne tematy, a także wprowadzamy gramatykę, odmianę rzeczowników, przymiotników przez przypadki i czasowników.

Bardzo ważny w języku rosyjskim jest akcent. Uczniowie uczą się mówić i czytać z odpowiednim akcentem, są ku temu przygotowane różne ćwiczenia.

Nauczyciel mgr Lidia Juźwik

Zespół wokalno-instrumentalny „Szarotki”

Zespół wokalno-instrumentalny „Szarotki” tworzą uzdolnieni muzycznie uczniowie naszych szkół. Zespół uświetnia wszystkie imprezy szkolne, jak również przygotowuje oprawę muzyczną podczas mszy świętej. Repertuar zespołu składa się z utworów patriotycznych, okolicznościowych, piosenek młodzieżowych, biesiadnych i turystycznych. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych uczniów chcących rozwijać swoje umiejętności muzyczne.

Nauczyciel mgr Magdalena Kamińska-Sewera