„Okres dzieciństwa wymaga tej szczególnej mądrości, aby pomóc dziecku rozbudzić ciekawość w poznawaniu świata. Trzeba to czynić w taki sposób, aby czuło się ono współtwórcą i współkonstruktorem otaczającej nas rzeczywistości, by odkrywało pasję i radość życia, prostoty, zawiązywania więzi koleżeńskich […].

[…] każde dziecko wymaga odpowiedniego podejścia. Każda sytuacja jest też inna. Z Bożą pomocą staram się traktować każdy problem osobno, aby nikogo nie skrzywdzić, ale pomóc. Niemniej za św. Janem Pawłem II za najlepszą metodę wychowawczą uważam dialog, rozmowę z wychowankiem w atmosferze wzajemnego zaufania i szczerości. Tę metodę stosowałam w mojej pracy z młodzieżą i stosuję również teraz z dziećmi. Choćby sytuacje były najtrudniejsze, zawsze najważniejsze jest dla mnie dziecko i jego dobro”.

s. mgr Cecylia Wiśniewska – wychowawczyni klasy pierwszej (fragment wywiadu, jaki ukazał się w szkolnym piśmie „Szarotka” w listopadzie 2015 r.)

Uczniowie naszych szkół noszą mundurki

klasy I – III SP

Dziewczynki

Strój galowy szkolna sukienka, biała bluzka z kołnierzykiem, białe rajstopy.

Strój codzienny szkolna sukienka, biała bluzka z kołnierzykiem (polo), granatowy bądź czarny gładki sweter, granatowe bądź czarne rajstopy, obuwie na zmianę na jasnej podeszwie.

Chłopcy

Strój galowy biała koszula z kołnierzykiem, granatowe bądź czarne spodnie.

Strój codzienny biała bluzka z kołnierzykiem (polo), granatowy bądź czarny gładki sweter, czarne bądź granatowe spodnie, obuwie na zmianę na jasnej podeszwie.

klasy IV – VI SP

Dziewczynki

Strój galowy granatowa spódnica, biała bluzka z kołnierzykiem, granatowy gładki sweter, granatowe bądź czarne rajstopy, obuwie na zmianę na jasnej podeszwie.

Strój codzienny szkolna spódnica, biała bluzka z kołnierzykiem (polo), granatowy bądź czarny gładki sweter, granatowe bądź czarne rajstopy, obuwie na zmianę na jasnej podeszwie.

Chłopcy

Strój galowy biała koszula z kołnierzykiem, granatowe bądź czarne spodnie.

klasy VII – VIII SP

Dziewczęta

Strój galowy granatowy żakiet ze spódnicą, biała bluzka z kołnierzykiem, szkolny krawat, rajstopy cieliste bądź czarne, ciemne pantofle.

Strój codzienny szkolna spódnica, biała bluzka z kołnierzykiem (polo), granatowy bądź czarny gładki sweter, rajstopy cieliste bądź czarne, obuwie na zmianę na jasnej podeszwie.

Chłopcy

Strój galowy czarny bądź granatowy, gładki garnitur, biała koszula, szkolny krawat, ciemne eleganckie buty.