Opinie, wnioski, propozycje rodziców i uczniów można umieszczać w skrzynce przy portierni oraz wysyłać e-mailowo na adres szkola@szarotka.edu.pl

OPINIE RODZICÓW

O szkole dowiedziałam się od znajomych, jej córka dostała się na dobre dzienne studia. Jestem zadowolona z moją córką z wyboru tej szkoły. Dobrze wybrałyśmy. W szkole jest wysoki poziom nauczania i panuje tu rodzinna atmosfera. Duży nacisk kładziony jest na naukę języków obcych oraz na postawę patriotyczną i religijną. Myślę ,że szkoła dobrze przygotowuje  moją córkę do zdania egzaminu maturalnego i dostanie się na dobre studia.
(Dorota)

Moja córka była jakiś czas temu w gimnazjum u Sióstr Zmartwychwstanek i wspomina szkołę b.dobrze. Najważniejsze, że nie jest się tu „numerem na liście”: jest stały kontakt z każdym nauczycielem, możliwość uzyskania  dodatkowej pomocy merytorycznej. Plusem szkoły są małe grupy językowe. Dziękuję szkole za to. (Ewa L.)

OPINIE NASZYCH GIMNAZJALISTÓW I LICEALISTÓW

Do Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek chodzi mój starszy o półtora roku brat. Kiedy w zeszłym roku wracał ze szkoły, zawsze mi o niej dużo opowiadał. Mówił, że panuje tam niezwykle radosna atmosfera, że są mili i dobrzy nauczyciele. Zachęciło mnie również to, że szkoła ma swoje tradycje, np. noszenie mundurków. Ważne dla mnie jest, że mogę uczestniczyć w szkole w rekolekcjach i Mszach Świętych, które są odprawiane w pierwsze piątki miesiąca i z okazji różnych świąt i uroczystości. Bardzo mi się także podoba, że są organizowane wyjścia do kina i teatru oraz wymiany językowe do Niemiec i Francji. W tej szkole jest doceniany każdy uczeń, a siostry starają się pomagać wszystkim, jak tylko potrafią. Chodzę do tej szkoły już ponad pół roku i jestem wdzięczna mojemu bratu, że tyle mi o niej opowiadał. Teraz sama polecam ją moim znajomym (Karolina)

Jeszcze zanim zostałem uczniem tej szkoły, usłyszałem o jej wspaniałej tradycji obchodzenia świąt i ważnych rocznic. Przeczytałem historię szkoły i życiorys patronki, która wzbudziła we mnie ogromny podziw. Dowiedziałem się też, że tutaj starsi uczniowie nie biją młodszych, jak to się nieraz zdarza. Poszedłem na dzień otwarty, aby obejrzeć szkołę wewnątrz. Spodobała mi się czystość sal i holu, a także plany powiększenia pracowni komputerowej o nowoczesny sprzęt. Polubiłem tę szkołę od pierwszego momentu zetknięcia się z nią. Mam miłych kolegów i koleżanki, troskliwą wychowawczynię i dobrze traktujących uczniów nauczycieli (Kamil)

Moja starsza siostra chodziła kilka lat temu do tej szkoły i dużo opowiadała mi o panującym tu klimacie, ciekawych lekcjach i wyjazdach. Wszystko się sprawdziło – jest ciepła i rodzinna atmosfera, czuję się tu potrzebna, odkrywam siebie na nowo i mogę rozwijać swoje zainteresowania. Kiedy tylko poproszę o pomoc, zostanie mi ona udzielona – przez nauczycieli albo kolegów i koleżanki z klasy, na których zawsze mogę polegać. Zdobywam w tej szkole wiedzę i uczę się, jak wykorzystywać ją w praktyce. Jest tu wysoki poziom, nauczycielom zależy na tym, abyśmy jak najwięcej nauczyli się na lekcjach oraz aby były one ciekawe i owocne. Mundurki są schludne i eleganckie, bardzo dziewczęce. Poranna modlitwa sprawia, że w całym dniu odczuwam obecność Boga (Ania) 

Do Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek przyszedłem, szczerze mówiąc, niechętnie. Szkołę zaproponowali mi rodzice i siostra. Kiedy rozpoczął się rok szkolny, okazało się, że mam fajna klasę, a w szkole panuje miła atmosfera. Nauczyciele są sympatyczni i dobrze wykładają swoje przedmioty. Ucieszył mnie też fakt, że w tygodniu mamy po cztery godziny obu języków obcych. Mimo, że jest to szkoła katolicka, nie ma za dużo modlitw i Mszy. Podoba mi się, że koledzy są życzliwi i chętni do pomocy, a siostry i nauczyciele zwracają dużą uwagę na kulturę osobistą uczniów. Teraz mogę stwierdzić, że był to dobry wybór (Adam)

Wybrałam tę szkołę, ponieważ uważam, że szkoła katolicka może dać mi więcej niż szkoła publiczna. W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo narażeni na negatywny wpływ świata, oferującego nam z pozoru łatwe i przyjemne życie, a w rzeczywistości psującego nasze dusze. Moja szkoła w pewnym stopniu chroni mnie przed tym złym działaniem. Prowadzą ją siostry zakonne, pracują tu mądrzy i serdeczni nauczyciele – mam wiec skąd czerpać dobry przykład. Dodatkowa zaletą tej szkoły jest codzienna modlitwa przed lekcjami oraz Msze Święte w pierwsze piątki miesiąca. Polecam ją każdemu, kto chce nie tylko zdobywać wiedzę, lecz także rozwijać się duchowo (Aśka) 

Moim zdaniem w szkole, do której chodzę, jest wysoki poziom nauczania. Uczymy się nie tylko na lekcjach – są także wyjścia na wykłady i do muzeów. Dla chętnych istnieją zajęcia pozalekcyjne, podczas których można pogłębić wiedzę. Szkoła zapewnia dobre warunki do ćwiczeń fizycznych – mamy salę gimnastyczną, która nie jest wprawdzie duża, ale można spokojnie pograć w siatkówkę lub piłkę ręczną. Posiadamy też wielofunkcyjne boisko na dworze. W szkole uczą przyjaźnie nastawieni nauczyciele. Dba się też o bezpieczeństwo uczniów – jest ochrona, a obce osoby nie mogą wchodzić na teren szkoły. Moja szkoła ma także bogatą historię – w czasie Powstania Warszawskiego w tym budynku mieścił się szpital (Anula)

Szkoła ta daje bardzo dużo zarówno w sensie duchowym, jak i w nauce. Przede wszystkim uczy obowiązkowości i systematyczności. Panuje tu cisza, więc można skupić się na nauce. Nie jest to takie trudne także dlatego, że lekcje są tu bardzo interesujące, a nauczyciele mili i często pomagają nam w nauce. Podoba mi się również to, że święta, na przykład narodowe, zawsze zwieńcza Msza Święta. Przygotowaniem Eucharystii (śpiew, dary, czytania, modlitwa wiernych) zajmują się same uczennice. Rozwijamy się też kulturalnie. Organizowane są wyjścia do kina i teatru. Kiedyś myślałam, że w szkołach katolickich panują straszne rygory. Dlatego początkowo obawiałam się przyjść do szkoły Sióstr Zmartwychwstanek, do czego zresztą zawsze namawiała mnie moja mama. Już teraz wiem, że chciałabym kontynuować naukę w tutejszym liceum (Marysia)

Wybrałam tę szkołę głównie ze względu na to, że jest to szkoła z tradycjami, mająca katolicki charakter oraz możliwość nauki języków obcych. Jestem w klasie humanistycznej, gdzie takie przedmioty jak język polski, języki obce (angielski, francuski, łacina), historia są bardzo dobrze wykładane. Myślę, że po ukończeniu szkoły będę miała lepsze możliwości dostania się na studia wyższe. W planach mam prawo lub historię (Karolina)

Szkołę Sióstr Zmartwychwstanek poleciła mi moja cioteczna siostra. Podoba mi się szczególnie miła, kameralna i rodzinna atmosfera, jaka panuje w tutejszej szkole. Jest nas mało, wszystkie się znamy. Jest to bardzo ważne, na przykład jeśli chodzi o wzajemną pomoc w nauce. Mieszkam w internacie, gdyż pochodzę spoza Warszawy. To wspólne mieszkanie jeszcze bardziej cementuje znajomości z koleżankami, gdyż jesteśmy ze sobą właściwie przez całą dobę.  Ważne jest też położenie nacisku na naukę języków obcych, bez znajomości których trudno się dzisiaj obyć (Emilia)

Wybrałam tę szkołę nie tylko ze względu na naukę, ale też z uwagi na to, że siostry kładą tu duży nacisk na wychowanie. Starają się wpoić w nas zasady dobrego wychowania: to, jak należy się zachować w każdej sytuacji, jak zachować kulturę osobistą, jak wzajemnie sobie pomagać. Mamy wspaniałych nauczycieli, którzy z całego serca angażują się w to, co robią. Z chęcią uczestniczymy w naprawdę interesujących zajęciach (Weronika)

Do tej szkoły uczęszczały moje dwie ciocie – przed wojną i po niej. Między innymi dzięki nim dowiedziałam się o bogatej historii i tradycji szkoły oraz wysokim poziomie nauczania. Wiem, że wielu moim koleżankom szkołę tę zaproponowali rodzice. Ze mną było inaczej – sama ją sobie wybrałam. Wiedziałam, że przedmioty dla mnie najważniejsze, czyli katecheza, język polski czy historia, będą tu wykładane naprawdę na wysokim poziomie. W mojej szkole wiele uwagi poświęca się wychowaniu i to wychowaniu w wierze – jest ono dla mnie ważniejsze niż sama nauka.  W budynku szkoły mieści się kaplica, do której można zawsze zejść, by się pomodlić. Codziennie rano gromadzi się tam cała szkoła. Ze względu na niezwykły klimat i specyfikę tej szkoły, czuję się tu bezpiecznie i dobrze (Basia)

Obecnie jestem uczennicą liceum, ale trafiłam tu już do gimnazjum, szukając szkoły katolickiej prowadzonej przez siostry.  Dostałam się do wspaniałej klasy, gdzie poznałam ciekawych ludzi. Szkoła wychowuje w duchu religijnym, ma swoją tradycję i historię (Natalia) 

Musiałam zmienić liceum. Szukałam wtedy szkoły dobrej rankingowo, ale też takiej, w której uczeń jest uważany za osobę, gdzie każdy ma swoje imię, a nie tylko numer w dzienniku. Koleżanka poleciła mi to liceum, zostałam przyjęta i nie żałuję. Nauczyciele indywidualnie podchodzą do ucznia, a oceny są adekwatne do wiedzy. Ta szkoła jest miejscem niezwykłym i gorąco ją polecam (Karolina) 

O Szkole Sióstr Zmartwychwstanek dowiedziałem się od znajomej, która kilka lat temu również się tu uczyła. Uważam, że szkoła ta jest inna od pozostałych. Posiada indywidualne podejście do ucznia, dobry poziom nauczania i szczególną, przyjazną atmosferę (Adam) 

Uważam, że moja szkoła jest wyjątkowa. Nauka jest na wysokim poziomie. Znajdują tu miejsce utalentowani, młodzi ludzie, którzy są gotowi chłonąć wiedzę z najlepszych źródeł. Walorem mojej szkoły jest to, że uczniowie mają dobry kontakt z nauczycielami i wychowawcami. Możemy zwrócić się do Nich z każdym problemem o charakterze naukowym i nie tylko. Chyba najważniejszym atutem jest to, że szkoła jest katolicka – młodzież z pewnością nawiąże dobry kontakt z Bogiem (Kinga) 

O szkole dowiedziałam się z internetu. Podoba mi się, że są tu jasno określone zasady, wszyscy są mili i uczynni. Do każdego mogę się zwrócić w potrzebie. Jestem tu szczęśliwa, bo nikt mnie nie obraża i mi nie dokucza. Są tu dobrzy nauczyciele, którzy prowadzą lekcje w sposób zrozumiały i przystępny, a także rozumieją ucznia (Kaśka) 

Dlaczego zdecydowałam się na Prywatne Liceum Sióstr Zmartwychwstanek? Ze względu na przyjazną atmosferę, którą poczułam w momencie przekroczenia progu tej szkoły. Zadbane i schludne sale oraz elegancki mundurek to również zalety tej szkoły. Czuję się tu bezpiecznie i nie zamieniłabym jej na żadną inną (Anna) 

Jest to szkoła z bogatą przeszłością, historią i tradycjami. Przejawia się to w corocznym obchodzeniu świąt patriotycznych i religijnych. Bardzo się cieszę, że chodzę do tej szkoły, gdyż kształtuje ona moją osobowość, a jednocześnie mogę zachować swoją tożsamość. W mojej szkole ogromny nacisk jest kładziony na wychowanie i rozwój duchowy każdego z uczniów. Pielęgnowane są takie wartości jak dobro, miłość, Bóg, honor, ojczyzna, pomoc bliźniemu. Ta szkoła jest nie tylko szkołą, gdzie uczę się nauk humanistycznych czy ścisłych; jest to miejsce, gdzie uczę się rozpoznawać dobro, sprawiedliwość, uczę się współpracy z innymi ludźmi (Bartek)